Bezwykopowa naprawa kanalizacji


Rozszerzyliśmy naszą działalność w zakresie bezwykopowych renowacji rurociągów. Metoda z której korzystamy oparta jest na technologii PAKER.

PAKER to system oparty na nadmuchiwanym balonie. Mato tkaninę nasączoną żywicą nakładamy na balon. Tak przygotowany paker wsuwamy w rurociąg do uszkodzonego miejsca, gdzie zostaje napompowany. W miejscu uszkodzenia przyklejamy mato tkaninę, która dokładnie dopasowuje się do obwodu rury. W ten sposób tworzy na jej obwodzie gładką powierzchnię.

Po pierwsze to jedna z metod bezwykopowej naprawy kanalizacji. Polega ona na punktowej naprawie instalacji kanalizacyjnej. Po drugie nie ma w niej potrzeby kopania, rozkuwania ścian i posadzek. Po trzecie tą metodą uszczelniamy rury na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Reasumując jest tania, czysta i bezinwazyjna, stosowana w środku jak i poza budynkiem.

Przed przystąpieniem do naprawy wykonujemy hydrodynamiczne czyszczenie rury po czym przeprowadzamy inspekcję kamerą w celu oceny uszkodzeń jakie powstały w danym odcinku.

BEZWYKOPOWA NAPRAWA KANALIZACJI METODĄ PAKER:

OPIS METODY:

Pierwszy krok to zacząć od oceny, jaki element naprawczy użyjemy, tzn. jak gruba mato tkanina zostanie użyta. Standardowe zastosowanie jest od 2 do 4 warstw mato tkaniny. Kolejny to wykonać Inspekcję TV, w celu dokładnego zweryfikowania uszkodzonego fragmentu. Później należy przygotować rozprężonego pakera oraz pokryć mato tkaniną nasączoną żywicą. Kiedy zostanie przygotowana mato tkanina to należy wprowadzić wraz z nią pakera w miejsce uszkodzenia. Następnie wystarczy rozprężyć pakera, dociskając mato tkaninę do ścianek uszkodzonego elementu. Po upływie odpowiedniego czasu usuwamy go i jak wszystkie wyżej wymienione czynności mamy za sobą to przeprowadzamy kontrolę kamerą z inspekcją TV. Inspekcja wykonywana jest w celu poświadczenia naprawy i sporządzenia raportu. W rezultacie zostaje naprawiona rura bez wiercenia, kopania i dodatkowych kosztów związanych z remontem.

CENNIK:

– koszt usługi ustalamy indywidualnie na podstawie zakresu prac.

Obsługa województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

Masz pytania, jesteś zainteresowana/y dzwoń! 512-102-400

# bezwykopowa-naprawa-rur