Jak powstaje zator w rurze?


Proces powstawania zatoru w rurze :

Zator w rurze? Resztki jedzenia powoli osadzają się na otłuszczonych ścianach rur.  Zanim przysłowiowe „okruchy” dotrą do głównego ciągu kanalizacji mają do pokonania kilka przeszkód (w 80% instalacji, które mieliśmy okazję czyścić są stosowane kolanka 90°). Z biegiem lat na ściance kolanka, która nie jest poddawana naporowi spływającej wody gromadzą się „niechciane skarby”. Czyli resztki jedzenia dodatkowo związane tłuszczem, który na dłuższych odcinkach instalacji przybiera rolę spoiwa pod wpływem amplitudy temperatur. Wiąże nie tylko resztki jedzenia, może związać wszystko co wpuściliśmy do naszej instalacji, a nie zostało wypłukane większą ilością wody.

Dlatego większość mężczyzn podejmuje walkę. Naturalne! Niestety zazwyczaj pierwsze co stosujemy to środki chemiczne. Jednak taktyka ta nie pozwala zapobiegać efektom ubocznym użytej broni. Duże ilości rżącej chemii zastosowana do udrożnienia zapchanej rury nie pozwala na normalne korzystanie z kuchni czy łazienki. Za zamkniętymi drzwiami przy pomocy wody białe granulki potrafią rozpuścić kłębek włosów przy odpływie kabiny prysznicowej, czy zwalczyć resztki jedzenia na sitku zlewozmywaka. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że właśnie nasz problem zapchanej rury (Zator) rośnie w siłę i  zbuduje barykadę w postaci kamienia na dalszym jej odcinku? Nie? Nazajutrz dochodzi do drugiej bitwy kiedy okazuje się, że po włączeniu zmywarki musimy zmierzyć się z jeszcze większą awarią. Większa awaria= mocniejsza broń.

Po wpisaniu w google : udrożnienie rury domowymi sposobami  mamy do wyboru kilka prostych sposobów na przepchanie rury. Większość z Was po analizie decyduje się na zakup spirali. Spirala do udrażniania rur po długiej walce daje efekt udrożnienia zapchanej rury. Ale bulgotanie wody podczas jej spływania nie wróży usunięcia awarii. Oznacza to nic innego jak uśpienie przeciwnika. Zamknięte światło zapchanej rury, ma tylko ślad o średnicy zastosowanej spirali. Przez powstały otwór woda znajduje naturalne ujście co pozwala Nam mylnie cieszyć z usunięcia awarii. Jeżeli masz szczęście to przez dwa lata stwierdzenie awaria kanalizacji spotkasz tylko na przejeżdżającym samochodzie naszego Pogotowia Kanalizacyjnego. 

Dlatego też prędzej czy później Nasza pomoc okaże się zbawienna w długotrwałym usunięciu awarii wodno-kanalizacyjnej. 

Zator w rurze? Wiemy jakie kroki podjąć aby doprowadzić do „wygranej wojny, a nie tylko zawieszenia broni”.

 

Więcej na : Kan-Max – Pogotowie kanalizacyjne 24 h,usługi WUKO, urażnianie rur. oraz Pogotowie Kanalizacyjne KAN-MAX – Strona główna | Facebook