Aktualności


W tej zakładce znajdą Państwo praktyczne informacje, na przykład na temat czyszczenia kanalizacji domowym sposobem i przede wszystkim profilaktyki w dbaniu o swoją kanalizację. Znajdą się tutaj także aktualności, jak rozwijamy naszą firmę pod względem nowo zakupionego sprzętu i poszerzenia usług.

Pamiętaj o osuszeniu zalanej powierzchni! 24.02.2022

Powinno to nastąpić w jak najszybszym czasie, aby zahamować proces niszczenia i rozwijania się grzybów. Specjalnie dla Państwa poszerzyliśmy nasze usługi o ozonowanie po zalaniu, wybiciu kanalizacji, szamba, wody. To kolejny ważny krok!

Ozonowanie pomieszczeń, powietrza likwiduje bakterie, wirusy, alergeny, grzyby i ich przetrwalniki. W przeciwieństwie do stosowania odświeżaczy powietrza, usuwa niepożądane zapachy, a nie je maskuje. Ozon spala („zabija”) wszelkie zarazki i utlenia do nieaktywnych dla zdrowia, substancje, związki organiczne. Stosując systematycznie zabieg ozonowania polepszymy atmosferę w mieszkaniu, będziemy lepiej oddychali, miną bóle głowy, migreny, rozdrażnienie, poprawi się koncentracja.

Wykonujemy ozonowanie by twoje mieszkanie było wolne od chorobotwórczych zarazków!

dezynfekcja-pomieszczen-kedzierzyn

Co zrobić gdy kostka toaletowa wpadła do sedesu? 04.01.2022

Na to pytanie jest tylko jedna słuszna odpowiedź. Zadzwonić po Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max, które skutecznie udrożni odpływ od WC. W ogóle to trzeba zacząć od tego, że używanie kostki toaletowej nie jest dobrym pomysłem, szczególnie kiedy w domu są dzieci. Wtedy problem z niedrożną kanalizacją może być częsty. Przepychanie toalety to wcale nie taka prosta sprawa- należy zdemontować WC i udrożnić zatkane rury. Ze swojej strony szczerze polecamy żelowe krążki, które się nakleja na brzeg muszli klozetowej. Nie posiadają one plastikowej zawieszki, która może spowodować zator w sieci kanalizacyjnej. Jeśli okaże się jednak, że konieczne będzie udrażnianie rur kanalizacyjnych, to chętnie przyjedziemy pomóc. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę „ hydraulik awaria ‘’ to na pewno nas znajdziesz. Zapewniamy fachową pomoc, bo serwisem kanalizacji zajmujemy się już od 8 lat.

pogotowie-kanalizacyjne-zabrze

Co do przetykania rur? 12.11.2021

Ten temat jest bardzo obszerny i trudno nam go też często wytłumaczyć, kiedy zgłaszacie Nam awarię kanalizacji. Wszystko zależy od wielu czynników- długości zapchanego odcinka, materiału, z jakiego wykonana jest sieć kanalizacyjna (żeliwo, PCV) oraz co najważniejsze- co w tej rurze się znajduje. Są dwie rzeczy, które przysparzają Nam najwięcej trudności, a są bardzo częstym zatorem kanalizacji. Pierwsza- kamień ( przeważnie w odpływach od pisuarów ). Niech Państwo sobie wyobrażą, że zapchanie jest zwyczajowo tak duże, że trzeba je rozwiercać ( naprawdę, nierzadko używamy wiertarki ). Druga rzecz- tłuszcz z odpływów zlewozmywaka. Nie dość, że zapach do najprzyjemniejszych nie należy, to dodatkowo przy wylocie z budynku temperatura otoczenia bywa niska i przyjmuje on wtedy postać zbryloną. Najlepszym na to sposobem jest popularna sprężyna elektryczna ze specjalnymi końcówkami. Ale… no właśnie- zawsze musi być jakieś ale. Nasze pogotowie kanalizacyjne znalazło sposób na bardziej trwały zabieg na niedrożność odpływu zlewozmywaka. A mianowicie- czyszczenie rur od zmywarki gorącą wodą. Para wre, a tłuszcz znika na długie lata. Po tym zabiegu rury są jak nowe. Pozostał nam już tylko jeden sposób, aby odetkać rurę- WUKO, czyli woda pod wysokim ciśnieniem. Ten sposób najlepiej się sprawdza do udrażniania i czyszczenia kanalizacji deszczowej oraz gdy awarię kanalizacji należy usunąć od studzienki kanalizacyjnej.

Generalnie, wybór metody najlepiej zostawić fachowcom, aby wezwanie naszego Pogotowia Kanalizacyjnego było skuteczne i jednorazowe.

udraznianie-kanalizacji-kedzierzyn-kozle

Czyszczenie rur z tłuszczu. 02.02.2021

Firma Kan-Max znalazła skuteczny sposób jak udrożnić rury z tłuszczu. Wiadomo ,że najlepsza jest cykliczna profilaktyka ,która nie pozwoli na powstanie zatoru ,którym jest tłuszcz z resztkami jedzenia. Zalecamy do tego proste ale skuteczne działanie. W zależności jak bardzo eksploatujemy odpływ zlewu w kuchni należy pamiętać aby zalać go płynem do mycia naczyń, który skutecznie rozpuszcza tłuszcz ,a następnie zalać wrzącą wodą i zostawić na noc. Rano przelać większą ilością wody. Jeżeli macie Państwo zmywarkę „puścić” na pusto żeby woda o wysokiej temperaturze mogła rozpuścić tłuszcz w rurach. Kiedy natomiast doszło już do zatkania odpływu należy go udrożnić i wymyć gorącą wodą pod ciśnieniem.  Nasze Pogotowie Kanalizacyjne posiada jako jedyne taką usługę w swojej ofercie.

przepychanie-rur-gliwice

Dlaczego nie stosujemy kreta do przepychania rur? 14.10.2020

Nie ma chyba osoby w Polsce, która by nie tyle co tylko słyszała, ale i użytkowała specyfiku jakim jest „kret”.  To najpopularniejszy środek do udrażniania kanalizacji domowym sposobem. Niestety jednak bardzo niebezpieczny, szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci. To tak naprawdę żrąca substancja chemiczna- kwas (wodorotlenek sodu), która jest żrąca i powoduje poważne uszkodzenia skóry i przewodu pokarmowego w przypadku kontaktu z nimi.  Opary jeszcze długo po jego zastosowaniu krążą w powietrzu.

Dziwisz się, że biały twardy osad zapchał Ci kanalizację i zastanawiasz się co to jest? To jest właśnie skutek wcześniejszego używania „kreta”. Pozostałości kreta wraz z tym co rozpuścił stworzyły zator, bo kret w połączeniu z wodą działa jak cement.  Częściowo udrożni kanalizację, bo ma przecież właściwości żrące, ale po jakimś czasie już doraźna walka domowa z zapchaną kanalizacją nie pomoże.  Oprócz zacementowania rur, używanie środków chemicznych może na przykład zniszczyć kolor zlewu.

Zdecydowanie bardziej polecamy czyszczenie kanalizacji nieinwazyjnie i nietoksycznie, jedynie najważniejszym zasobem na ziemi- wodą. Nasza sprężyna elektryczna sprawdza się do tego idealnie.

udraznianie-kanalizacji-rybnik

Kamera inspekcyjna do rur- wykorzystanie. 30.04.2020

W końcu możemy się Państwu pochwalić naszym nowo zakupionym sprzętem- kamerą do inspekcji rurociągów. To prawdziwy Rolls-Royce wśród tego typu sprzętu. Wysoką jakość części i obrazu zapewnił polski producent.  Jeśli jesteś deweloperem i potrzebujesz zrobić odbiór sieci kanalizacyjnej bądź jako właściciel obiektu wymieniałeś kanalizację na nową i chcesz sprawdzić poprawność jej podłączenia albo inspektor od Ciebie tego wymaga, zadzwoń bądź napisz maila z zapytaniem.

Więcej na ten temat możecie poczytać na naszej stronie w zakładce Kompleksowa Inspekcja sieci kanalizacyjnej. 

inspekcja-rurociagow-dolnoslaskie

Poniżej znajduje się przykładowy materiał do obejrzenia z przeprowadzonego monitoringu sieci kanalizacyjnej:

https://www.youtube.com/watch?v=ulufPc6re34