Aktualności


W tej zakładce znajdą Państwo praktyczne informacje nt. czyszczenia kanalizacji domowym sposobem i przede wszystkim profilaktyki w dbaniu o swoją kanalizację, żeby jak najrzadziej Nas widywać 🙂

Znajdą się tutaj także aktualności, jak rozwijamy naszą firmę pod względem nowo zakupionego sprzętu i poszerzenia usług.

Czyszczenie rur z tłuszczu.

Firma Kan-Max znalazła skuteczny sposób jak udrożnić rury z tłuszczu. Wiadomo ,że najlepsza jest cykliczna profilaktyka ,która nie pozwoli na powstanie zatoru ,którym jest tłuszcz z resztkami jedzenia. Zalecamy do tego proste ale skuteczne działanie. W zależności jak bardzo eksploatujemy odpływ zlewu w kuchni należy pamiętać aby zalać go płynem do mycia naczyń, który skutecznie rozpuszcza tłuszcz ,a następnie zalać wrzącą wodą i zostawić na noc. Rano przelać większą ilością wody. Jeżeli macie Państwo zmywarkę „puścić” na pusto żeby woda o wysokiej temperaturze mogła rozpuścić tłuszcz w rurach. Kiedy natomiast doszło już do zatkania odpływu należy go udrożnić i wymyć gorącą wodą pod ciśnieniem.  Nasze Pogotowie Kanalizacyjne posiada jako jedyne taką usługę w swojej ofercie.

Dlaczego nie stosujemy kreta do przepychania rur?

Nie ma chyba osoby w Polsce, która by nie tyle co tylko słyszała, ale i użytkowała specyfiku jakim jest „kret”.  To najpopularniejszy środek do udrażniania kanalizacji domowym sposobem. Niestety jednak bardzo niebezpieczny, szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci. To tak naprawdę żrąca substancja chemiczna- kwas (wodorotlenek sodu), która jest żrąca i powoduje poważne uszkodzenia skóry i przewodu pokarmowego w przypadku kontaktu z nimi.  Opary jeszcze długo po jego zastosowaniu krążą w powietrzu.

Dziwisz się, że biały twardy osad zapchał Ci kanalizację i zastanawiasz się co to jest? To jest właśnie skutek wcześniejszego używania „kreta”. Pozostałości kreta wraz z tym co rozpuścił stworzyły zator, bo kret w połączeniu z wodą działa jak cement.  Częściowo udrożni kanalizację, bo ma przecież właściwości żrące, ale po jakimś czasie już doraźna walka domowa z zapchaną kanalizacją nie pomoże.  Oprócz zacementowania rur, używanie środków chemicznych może na przykład zniszczyć kolor zlewu.

Zdecydowanie bardziej polecamy czyszczenie kanalizacji nieinwazyjnie i nietoksycznie, jedynie najważniejszym zasobem na ziemi- wodą. Nasza sprężyna elektryczna sprawdza się do tego idealnie.

udraznianie-kanalizacji-rybnik