Masz problem? Zadzwoń do nas! dolnośląskie   500 801 302  opolskie i śląskie   512 102 400

Pogotowie

kanalizacyjne

KAN-MAX

 Facebook Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX  Youtube Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX

Profesjonalne pogotowie kanalizacyjne.     Działamy na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.      czynne 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu

Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX
Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo dolnośląskie opolskie i śląskie

KAN-MAX Nasza firma powstała w 2012 roku w Strzelcach Opolskich.
Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max
jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h/dobę. W niedzielę i święta również świadczymy swoje usługi. Działamy na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Działamy na terenie
trzech
województw:

Województwo 

DOLNOŚLĄSKIE:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo dolnośląskie 500-801-302

 

Województwo

OPOLSKIE i ŚLĄSKIE:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo opolskie i śląskie 512-102-400

Dane kontaktowe:

Dział sprzedaży:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" sekretariat@kan-max.pl

 

Dział księgowości:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" biuro@kan-max.pl

 

Telefon biurowy:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" 500-801-125

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max"

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max"

Udrażnianie rur sprężyną elektryczną
(metoda mechaniczna)

Udrażnianie rur kanalizacyjnych
- czym jest sprężyna elektryczna i metoda mechaniczna?

 

Pojęcie sprężyna elektryczna oznacza spiralę służącą do udrażniania kanalizacji, która pod wpływem drgań i wibracji wytworzonych przez maszynę do sprężyn usuwa osad z rur, a następnie je czyści - przetykanie rur tą metodą będzie doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla klientów indywidulnych.

 

Nasza firma jest wyposażona w kilkanaście koszy sprężyn zbrojonych
o średnicach ø 16mm oraz ø 22mm, z czego każdy kosz ma ich ok. 16m. Posiadamy również specjalne maszyny do sprężyn RIDGID K-60SP
z wydajnym i bardzo mocnym silnikiem kondensatorowym z dużym momentem obrotowym (750 W, prawe i lewe obroty) dzięki czemu przeczyszczanie rur i mechaniczne udrażnianie rur nie stanowi dla nas problemu.

 

Wyrażenie "metoda mechaniczna" to natomiast nazwa jednej z metod udrażniania kanalizacji, w której wykorzystuje się właśnie maszyny elektryczne oraz przeznaczone do nich sprężyny. Można nią skutecznie wyczyścić zabrudzone rury tłuszczem, odpadami kosmetycznymi oraz resztkami jedzenia, a przy użyciu odpowiedniej końcówki nawet wyrwać wrośnięte w rurę przedmioty (np. korzenie).

Na czym polega czyszczenie kanalizacji metodą mechaniczną?

 

Mechaniczne udrażnianie rur polega na użyciu maszyny do sprężyn wraz ze spiralami elektrycznymi, które wprowadzone w głąb kanalizacji są w stanie udrożnićwyczyścić instalację. Dzięki odpowiedniej końcówce oraz momentowi obrotowemu można usunąć zator powstały np. z mokrych chusteczek, ręczników papierowych bądź dużej ilości tłuszczu przez co przeczyszczanie rur staje się skutecznym rozwiązaniem problemu.

 

Metoda mechaniczna służy do czyszczenia w głównej mierze instalacji sanitarnej oraz tłuszczowej (technologicznej). Dodatkowo wykorzystuje się tą metodę przy udrażnianiu odpływów np. z kuchni, umywalki, toalety, pralki lub zlewu. Z tego wynika, że tym sposobem czyści się w większości przypadków kanalizację wewnątrz budynków, mieszkań lub lokali gastronomicznych, czyli miejsca, gdzie przetykanie rur jest usługą wręcz niezbędną do zamówienia.

 

Tej metody na odtykanie rur używa się również wtedy, kiedy trzeba wyczyścić główny ciąg instalacji, ale nie ma możliwości skorzystać z metody WUKO ze względu na brak dostępu do studzienki lub rewizji na zewnątrz budynku.

przepychanie rur pod ciśnieniem

Czy mechaniczne przetykanie rur może uszkodzić instalację?

 

W żadnym wypadku! Ta metoda jest bezpieczna przy udrażnianiu czyszczeniu kanalizacji. Nie wymaga stosowania środków chemicznych przez co jest ekologiczna - oprócz energii potrzebnej do zasilenia maszyny do sprężyn nie jest zużywane nic więcej. Tym samym metoda mechaniczna nie uszkodzi instalacji.

 

Oczywiście nie mamy na myśli tylko instalacji z nowoczesnych rur PVC, ale także zbudowanych ze starej kamionki (zazwyczaj w poniemieckich budynkach). Metoda mechaniczna nie uszkodzi również kanalizacji z rur żeliwnych, do których czyszczenia nasza firma posiada specjalne końcówki.

Usługi spiralami
elektrycznymi