dolnośląskie 500 801 302 opolskie i śląskie
512 102 400
Masz problem? Zadzwoń do nas! dolnośląskie 500 801 302 opolskie i śląskie
512 102 400
Pogotowie
kanalizacyjne
KAN-MAX
KAN-MAX Nasza firma powstała w 2012 roku w Strzelcach Opolskich.
Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max
jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h/dobę. W niedzielę i święta również świadczymy swoje usługi. Działamy na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
Działamy na terenie
trzech województw:
Dane kontaktowe:
Dział sprzedaży:
Dział księgowości:
Telefon biurowy:
Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max"
Pojęcie sprężyna elektryczna oznacza spiralę służącą do udrażniania kanalizacji, która pod wpływem drgań i wibracji wytworzonych przez maszynę do sprężyn usuwa osad z rur, a następnie je czyści.
Nasza firma jest wyposażona w kilkanaście koszy sprężyn zbrojonych
o średnicach ø 16mm oraz ø 22mm, z czego każdy kosz ma ich ok. 16m. Posiadamy również specjalne maszyny do sprężyn RIDGID K-60SP
z wydajnym i bardzo mocnym silnikiem kondensatorowym z dużym momentem obrotowym (750 W, prawe i lewe obroty).
Natomiast wyrażenie "metoda mechaniczna" to nazwa jednej z metod udrażniania kanalizacji w której wykorzystuje się właśnie maszyny elektryczne oraz przeznaczone do nich sprężyny. Można nią skutecznie wyczyścić zabrudzone rury tłuszczem, odpadami kosmetycznymi oraz resztkami jedzenia, a przy użyciu odpowiedniej końcówki nawet wyrwać wrośnięte w rurę przedmioty (np. korzenie).
Metoda mechaniczna polega na użyciu maszyny do sprężyn wraz ze spiralami elektrycznymi, które wprowadzone w głąb kanalizacji są w stanie udrożnić i wyczyścić instalację. Dzięki odpowiedniej końcówce oraz momentowi obrotowemu można usunąć zator powstały np. z mokrych chusteczek, ręczników papierowych bądź dużej ilości tłuszczu.
Metoda mechaniczna służy do czyszczenia w głównej mierze instalacji sanitarnej oraz tłuszczowej (technologicznej). Dodatkowo wykorzystuje się tą metodę przy udrażnianiu odpływów np. z kuchni, umywalki, toalety, pralki lub zlewu. Z tego wynika, że tym sposobem czyści się w większości przypadków kanalizację wewnątrz budynków, mieszkań lub lokali gastronomicznych.
Używa się też tej metody wtedy, kiedy trzeba wyczyścić główny ciąg instalacji, ale nie ma możliwości skorzystać z metody WUKO ze względu na brak dostępu do studzienki lub rewizji na zewnątrz budynku.
W żadnym wypadku! Ta metoda jest bezpieczna przy udrażnianiu i czyszczeniu kanalizacji. Nie wymaga stosowania środków chemicznych przez co jest ekologiczna - oprócz energii potrzebnej do zasilenia maszyny do sprężyn nie jest zużywane nic więcej. Tym samym metoda mechaniczna nie uszkodzi instalacji.
Oczywiście nie mamy na myśli tylko instalacji z nowoczesnych rur PVC, ale także zbudowanych ze starej kamionki (zazwyczaj w poniemieckich budynkach). Metoda mechaniczna nie uszkodzi również kanalizacji z rur żeliwnych, do których czyszczenia nasza firma posiada specjalne końcówki.