Masz problem? Zadzwoń do nas! dolnośląskie   500 801 302  opolskie i śląskie   512 102 400

Pogotowie

kanalizacyjne

KAN-MAX

 Facebook Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX  Youtube Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX

Profesjonalne pogotowie kanalizacyjne.     Działamy na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.      czynne 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu

Pogotowie kanalizacyjne KAN-MAX
Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo dolnośląskie opolskie i śląskie

KAN-MAX Nasza firma powstała w 2012 roku w Strzelcach Opolskich.
Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max
jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h/dobę. W niedzielę i święta również świadczymy swoje usługi. Działamy na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Działamy na terenie
trzech
województw:

Województwo 

DOLNOŚLĄSKIE:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo dolnośląskie 500-801-302

 

Województwo

OPOLSKIE i ŚLĄSKIE:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" województwo opolskie i śląskie 512-102-400

Dane kontaktowe:

Dział sprzedaży:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" sekretariat@kan-max.pl

 

Dział księgowości:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" biuro@kan-max.pl

 

Telefon biurowy:

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max" 500-801-125

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max"

Pogotowie kanalizacyjne "Kan-Max"

Udrażnianie rur sprężyną elektryczną
(metoda mechaniczna)

Udrażnianie rur kanalizacyjnych
- czym jest sprężyna elektryczna i metoda mechaniczna?

 

Pojęcie sprężyna elektryczna oznacza spiralę służącą do udrażniania kanalizacji, która pod wpływem drgań i wibracji wytworzonych przez maszynę do sprężyn usuwa osad z rur, a następnie je czyści.

 

Nasza firma jest wyposażona w kilkanaście koszy sprężyn zbrojonych
o średnicach ø 16mm oraz ø 22mm, z czego każdy kosz ma ich ok. 16m. Posiadamy również specjalne maszyny do sprężyn RIDGID K-60SP
z wydajnym i bardzo mocnym silnikiem kondensatorowym z dużym momentem obrotowym (750 W, prawe i lewe obroty).

 

Natomiast wyrażenie "metoda mechaniczna" to nazwa jednej z metod udrażniania kanalizacji w której wykorzystuje się właśnie maszyny elektryczne oraz przeznaczone do nich sprężyny. Można nią skutecznie wyczyścić zabrudzone rury tłuszczem, odpadami kosmetycznymi oraz resztkami jedzenia, a przy użyciu odpowiedniej końcówki nawet wyrwać wrośnięte w rurę przedmioty (np. korzenie).

Na czym polega czyszczenie kanalizacji metodą mechaniczną?

 

Metoda mechaniczna polega na użyciu maszyny do sprężyn wraz ze spiralami elektrycznymi, które wprowadzone w głąb kanalizacji są w stanie udrożnićwyczyścić instalację. Dzięki odpowiedniej końcówce oraz momentowi obrotowemu można usunąć zator powstały np. z mokrych chusteczek, ręczników papierowych bądź dużej ilości tłuszczu.

 

Metoda mechaniczna służy do czyszczenia w głównej mierze instalacji sanitarnej oraz tłuszczowej (technologicznej). Dodatkowo wykorzystuje się tą metodę przy udrażnianiu odpływów np. z kuchni, umywalki, toalety, pralki lub zlewu. Z tego wynika, że tym sposobem czyści się w większości przypadków kanalizację wewnątrz budynków, mieszkań lub lokali gastronomicznych.

 

Używa się też tej metody wtedy, kiedy trzeba wyczyścić główny ciąg instalacji, ale nie ma możliwości skorzystać z metody WUKO ze względu na brak dostępu do studzienki lub rewizji na zewnątrz budynku.

przepychanie rur pod ciśnieniem

Czy metoda mechaniczna może uszkodzić instalację?

 

W żadnym wypadku! Ta metoda jest bezpieczna przy udrażnianiu czyszczeniu kanalizacji. Nie wymaga stosowania środków chemicznych przez co jest ekologiczna - oprócz energii potrzebnej do zasilenia maszyny do sprężyn nie jest zużywane nic więcej. Tym samym metoda mechaniczna nie uszkodzi instalacji.

 

Oczywiście nie mamy na myśli tylko instalacji z nowoczesnych rur PVC, ale także zbudowanych ze starej kamionki (zazwyczaj w poniemieckich budynkach). Metoda mechaniczna nie uszkodzi również kanalizacji z rur żeliwnych, do których czyszczenia nasza firma posiada specjalne końcówki.

Usługi spiralami
elektrycznymi