dolnośląskie 500 801 302 opolskie i śląskie 512 102 400
Masz problem? Zadzwoń do nas! dolnośląskie 500 801 302 opolskie i śląskie 512 102 400
Pogotowie
kanalizacyjne
KAN-MAX
KAN-MAX Nasza firma powstała w 2012 roku w Strzelcach Opolskich.
Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max
jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h/dobę. W niedzielę i święta również świadczymy swoje usługi. Działamy na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
Działamy na terenie
trzech województw:
Dane kontaktowe:
Dział sprzedaży:
Dział księgowości:
Telefon biurowy:
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że toaleta nie jest uniwersalnym miejscem do pozbywania się różnych odpadów. Wc często traktujemy jako oczywistość, a jednak jej złe użytkowanie często doprowadza do awarii sieci kanalizacyjnych. Nie możemy traktować toalety jak śmietnik, gdzie możemy wrzucić wszystko. Spłukiwanie wyłącznie papieru toaletowego pomoże uniknąć zatkania rur kanalizacyjnych, a także zaoszczędzić czas i pieniądze.
Wrzucanie innych odpadów może prowadzić do poważnych awarii, które wymagają interwencji specjalistów oraz wiążą się z wysokimi kosztami naprawy i uciążliwymi konsekwencjami dla domowników. Czego absolutnie nie powinniśmy spłukiwać, aby uniknąć kosztownych napraw? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Jako Pogotowie Kanalizacyjne Kan-Max często jesteśmy wzywani do zatkania toalety. Jak tego uniknąć? Czego nie wrzucać do toalety? Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które nie powinny znaleźć się w WC:
Tampony, podpaski, waciki, chusteczki nawilżane jak i higieniczne, a nawet patyczki do uszu to przedmioty, które często ludzie wrzucają do toalety. Przedmioty te nie rozkładają się, wręcz przeciwnie pęcznieją, tworzą bryłę z innymi przedmiotami blokując system kanalizacyjny.
Olej po smażeniu czy tłuszcze z potraw zastygają pod wpływem zimnej wody. Osadzają się na ściankach rur, zmniejszając ich przepływ. Wyrzucone resztki jedzenia do toalety wabią szczury do kanalizacji, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia ich populacji. Wrzucone odpady żywnościowe fermentują, rozkładają się, co przyczynia się również do przykrego zapachu z kanalizacji.
Wrzucenie ich powoduje zanieczyszczanie wód grunt oraz stwarzają zagrożenia dla środowiska.
Nici dentystyczne nie ulegają rozkładowi w kanalizacji. Zachowują się podobnie jak włosy w rurach, otaczają inne przedmioty tworząc bryły w wyniku czego powstaje zapchanie toalety.
Ich związki chemiczne mogą źle wpłynąć na środowisko - są ciężkie i opadają na dno. Po zastygnięciu tworzą twarde zatory, często niemożliwe do usunięcia. Ich obecność w kanalizacji powoduje poważne awarie sieci kanalizacyjnych, bardzo często pozostaje tylko wymiana rur.
Każdy wie, że toaleta służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych i co to system kanalizacyjny. Społeczeństwo jednak z czasem zaczęło traktować toaletę, jak kosz na śmieci nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zatkania rur kanalizacyjnych.
Jako długoletnia firma borykająca się z problemami awarii sieci kanalizacyjnych chcemy was przestrzec, przed bezsensownym wrzucaniem czego popadnie do WC. Aby uniknąć kosztownych napraw i wizyt hydraulików lub innych fachowców do zapchania toalety, nie powinno się lekceważyć zakazu wyrzucania śmieci do ustępu i profilaktycznie dbać o czysty i płynny przepływ w rurach.
Dodatkowo pamiętaj o tym, by do zatkanych rur kanalizacyjnych nie stosować chemii typu “kret” itp.. Związki zawarte w tego typu preparatach są szkodliwe dla otoczenia, często powodują oparzenia skóry i niestety łączą się z zatorami tworząc maź, której usunięcie staje się o wiele trudniejszym i pracochłonnym zadaniem.
W razie poważnych awarii zgłoś się do nas! Nasz zespół jest dostępny 24/7, aby szybko i skutecznie rozwiązać każdy problem z instalacją. Pozbywamy się zatorów w sposób bezpieczny dla środowiska. Do udrażniania rur służy nam głównie woda pod ciśnieniem oraz sprzęt mechaniczny. Metody, jakie stosujemy to mechaniczne udrażnianie rur oraz wysokociśnieniowe udrażnianie rur metodą WUKO.